© SE&JS ENG  
  Ilmunud raamatudIlmumiselEnimtuntud raamatud  
       
 

2023. aastal ilmumas

novembris:

Helgi Sallo
Sulle kõik nüüd ütlen

Helgi Sallo. Foto Birgit PüveMa olen näitleja ja näitlejale on oluline, et ta saaks mängida hästi palju erinevaid rolle.
Kui ma tööd ei tee, olen ma paras närvipundar, aga laval olen normaalne inimene.
Olen isekas, ajan aina oma joont, aga mind saadab salapärane kaitseingel.


––Helgi Sallo


See raamat annab teile võimaluse minna koos karismaatilise Helgi Salloga rändama mööda tema lavateed alates aastast 1964 kuni tänaseni. Teos algab Urmas Oti intervjuuga (1992) ja jätkub Margus Mikomäe pika eluloointervjuuga Helgi Salloga (2023). Raamatus kirjutavad Sallost teatrivaatlejad Pille-Riin Purje ja Veiko Märka, noor teatriblogi pidaja Triinu Kurvits, teatrikriitikud, kolleegid Rahvusooper Estoniast – lavastaja ja artist Jaak Jõekallas, ooperisolistid Elena Brazhnyk, Janne Ševtšenko, Kristel Pärtna, Helen Lokuta ja Reigo Tamm. Helgist kõnelevad teoses Eero Spriit, Voldemar Kuslap, Marvi Taggo, Katrin Lehismets, Maili Metssalu, suurim fänn Ursula Kullamäe, näitlejad Inga Lunge ja Ott Sepp, ajakirjanik Madis Jürgen. On leheküljed Helgi tütre, näitleja Liina Vahtrikuga. Ka Õnne tänava proua Alma on saabunud raamatusse.
Teose lõpuosa kuulub Helgi Sallo rollibibliograafiale (580 kirjet, koostaja Kai Ellip). Raamatu telg on Helgi sõna. „Kõik räägivad, aga keegi ei kuula”. Üks neist „teljemõtetest”. 386-leheküljelises teoses on fotosid Sallost ja Salloga. Vaadates neid pilte ja rännates Helgiga läbi aastate, rollide ja elu, võib ühel hetkel justkui kuulda imeilusat laulu ja muusikat. Alguses vaikselt, aga siis järjest valjemini.

Nagu kirjutab raamatus Sallo rollibibliograafia koostaja Kai Ellip: „Helgi Sallo – lavale särama sündinud.

Koostaja Sirje Endre, nõuandja Jaak Jõekallas, kujundaja Rein Seppius

 

veel ilmumas:

Paul-Eerik Rummo
Kogutud näidendid

 


Tulemas on veel mitmeid huvitavaid raamatuid ja üllatusi, millest edaspidi!

 
 

 

 
 

 

 

 

Avaleht