© SE&JS ENG  
  Ilmunud raamatudIlmumiselEnimtuntud raamatud  
       
     
 

2017. aastal

Novembris:

 

Margus Mikomägi
Kaksteist armastavat naist
12 intervjuud parimatega

Autor oma raamatust:

Kui ma 2006. aastal Raplamaa ajalehes Nädaline Teatrikülgi kirjutama hakkasin, märkasin ühel hetkel, kuidas külgede persooniks ikka mehi valin. Ja ometi – ma olen selles ka täna veendunud – on mehed aegade algusest peale naisi vaadanud. Elus. Ja teatris käiakse ka naiste pärast.

Ita Ever ja Klaudia Tiitsmaa, Ülle Ulla ja Ülle Kaljuste, Mari Lill ja Marika Vaarik, Mari Tarand ja Anu Lamp, Julia Aug ja Rea Lest, Kersti Kreismann ja Elina Reinold. Need nüüd selle raamatu kaante vahel kokku saavad naised on – ühe erandiga – mu pähe ja meelde kinni jäänud. Mulle lähedaseks saanud lavalt.

Dramaturgia on elus nagunii sees, saati siis mõtlevatel ja teiste eludesse sisse elavatel naistel. Aplaus ja argielu. Kas publiku armastus korvab läbielamise vaeva? Või on kellekski teiseks saamine laval hoopis põgenemine ja pääsemine? Nad räägivad sellest oma intervjuus ausalt, armastusega. Ja, pange tähele, kuidas tervikus hakkavad need armastavad naised kõnelema omavahel, täiendavad üksteist ja annavad maailmale ja elule mõtte. Koos ning eraldi.

Nende intervjuude tegemisel on minu põhipaatos olnud, et ilu naise mõtlemises ja naisest mõtlemise ilu ei kaoks.

Raamat ilmub Margus Mikomägi kirjutatud Koguja-raamatute sarjas neljanda teosena.


Ülo Vooglaid
SÕNA on JÕUDInimese ajaühikuks on sündmus ja mida tihedamalt on sündmusi, seda kiiremini kulgeb aeg ja seda pikemaks osutub elu.
---Ülo Vooglaid

Kogumiku koostaja Ivar Tröner saatesõnast:

Ühiskonnateadlase, filosoofi ja õpetaja Ülo Vooglaidi teine raamat “SÕNA on JÕUD” sisaldab kaheksat tema poolt Eesti Raadio ÖÖÜLIKOOLIS peetud loengut aastatel 2002–2016. Tegemist on teosega, mis elustab lugeja jaoks elava sõnalise dialoogi jõu, ühtlasi väärtustades Ülo Vooglaidi suulist loomepärandit.

Öeldud sõnal on vägi ja see vägi on Vooglaidi uues raamatus hästi tajutav, sest sõna seob inimest teda ümbritseva aja ja tema sees olevat maailmaga. Vooglaidi arutlused vaimse vabaduse, hariduse, kultuuri- ja ajaloomälu tähenduse üle on rikastavad. Ta tuletab lugejale meelde, et inimese vaimne kujunemistee, mis kulgeb läbi paljude sündmuste, on väärt matkamist. Ükski püüdlus pole kunagi asjatu, sest rännak õppimise ja kogemise teel kannab alati väärtusi ja ideaale ning aitab teha õigeid valikuid elus.
Igal inimesel on võimalik ennast iseseisvalt harida läbi terve elu, ütleb Vooglaid

Kirjastus tänab Ööülikooli toimetajat Jaan Tootsenit meeldiva koostöö eest.

 

 

 

Tulemas on mitmeid huvitavaid raamatuid ja üllatusi, millest edaspidi!

 
 

 

 
 

 

 

 

Avaleht