© SE&JS ENG  
 


Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu
Tegelased ja Tüübid
Tegelased ja Tüübid

Argiste materjalide seikluslik uus elu


Kaks loova vaimuga kunstnikku – Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu – koostasid Püsi-kodus!-ajal raamatu meisterdamisprojektidest, milles on rõõmu ja väljakutset väikestele ja suurtele, koos ja omaette. Mida kõike võib mängida endaloodud tegelastega!


Siin on õpetusi, kuidas teha tegelasi munakarpidest, tüüpe, keda paneb liikuma omapärane nukkvõll ja olendeid, kes peituvad üksikuks jäänud kindas. Kasutatud on argiseid materjale ja lihtsaid töövahendeid. Tulemuseks on objektid, milles on teatraalsust, vormimetamorfoose ja mehhaaniliste ülekannete loogikat. Liikuvate osadega teemad on tähistatud autorite poolt leiutatud sõnaga papimobiil – viitega liikumisele ja materjalile. Tegelased ja Tüübid, kui neid raamatus jälgida, on omaette uhked tegelased. Nad justkui teaksid, et nüüdsest saavad nad hakata elama omaette põnevat elu…


Raamat on varustatud tegemisjuhiste ja joonistega. Paarkümmend originaalset projekti on raskusastme järgi nimetatud märksõnadega: täitsa lihtne, nõuab keskendumist ja väljakutse.
Marilyn Piirsalu teemakohased joonistused raamatus kutsuvad meisterdajaid kaasa mänguilmadesse, kus tegutsevad sümpaatsed Tegelased ja Tüübid.


Joonistused Marilyn Piirsalu, kujundus Kadi Pajupuu, toimetaja Sirje Endre

 

 
 

64 lk., kõva köide, värvitrükk, pildid
ISBN 978-9949-7386-6-3

e-pood

 
   
 

 

 

 

Avaleht