© SE&JS ENG  
 


Meie küla loomad teritavad tarkusehambaid
Meie küla loomad teritavad tarkusehambaid
Kogumik eesti vanasõnu loomadest


Just emakeelepäeval ilmus meilt sarja “Meie küla tarkuseterad” kolmas raamat “Meie küla loomad teritavad tarkusehambaid” (valik eesti vanasõnu loomadest).

Koostaja Laine Randjärv, pildid Ave Nahkur,
järelsõna Ivar Tröner, kujundaja Kadi Pajupuu.
Toimetaja Ruth Maria Roosi-Ott, järelsõna toimetaja Sirje Endre.

Koostajalt:
Oled astumas allegooria ja metafooride põnevasse maailma, mida pakuvad meile tuhanded eesti vanasõnad, kus tegelasteks loomad ja linnud. Meile nii koduselt tuttavlike pudulojuste loomuse kaudu on väljendatud inimeste elutavasid, iseloomu, omavahelisi suhteid ja suhtumist ümbritsevasse maailma. Naist võrreldakse kana ja kassiga, meest koera, hobuse, karuga. Kukk õpetab ja siil manitseb, lehm kutsub korrale…

Oleks lehmal ka vanaema,
vaataks vasika järgi.

Häädemeeste tarkus.

Ivar Tröneri järelsõnast:
Laine Randjärve koostatud ja kunstnik Ave Nahkuri piltidega illustreeritud vanasõnade raamat “Meie küla loomad teritavad tarkusehambaid” annab suurepärase võimaluse teha järeldusi kodu- ja metsloomade ning lindude rolli kohta nii Eesti kultuuriloos kui ka rahva uskumustes ja looduslikus maailmapildis. Need vanasõnad ei ole ju mitte niivõrd loomi, kuivõrd inimesi iseloomustavad. Nad on meeldetuletus või ka äratundmine, kuidas elada loomulikku ja inimväärset elu, milles on armastust, sallivust ning hoolivust.

Sarjas “Meie küla tarkuseterad” varem ilmunud:
“Meie küla eided otsivad tarkuse teri”
“Meie küla mehed künnavad tarkuse vagusid”


Ostmine kirjastusest: Elle Veermäe, müügijuht, tel +372 51988102 sejs@sejs.ee

 

 
 


152 lk, kõva kaas
ISBN 978-9949-9665-7-8

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht