© SE&JS ENG  
 


LENDURIJUTUD
Remi Milk. Karl Lepiman. Peeter Murusalu. Raivo Kask.
Lendurijutud

Mälestused ja lood

Raamat on pühendatud Eesti kõigi aegade lenduritele.

Meie uues raamatus „Lendurijutud” on Eesti lendurid esindatud läbi mitme aastakümne.

Eesti Vabariigi sõjaväelenduri Remi Milki (1920–2011) lendurikarjäär algas 1938. aastal õpingutega Eesti Sõjaväe Lennukoolis ja lõppes 1944. aasta 21. septembril Rootsis, kuhu Saksa armee ülemleitnandi auastmes Remi Milk Saksamaa asemel maandus. Esmakordselt ilmub tema „Metsapäevik”: pliiatsiga kirjutatud märkmed elust metsavennana suvel 1941.

Karl Lepimani (1929–2006) saatus oli olla lendur Nõukogude võimu aastatel. Ta alustas postilendurina Kesk-Venemaal, hiljem oli palju aastaid ainuke eesti rahvusest tsiviillendur Aerofloti Eesti Üksikus Lennugrupis Tallinnas.

Peeter Murusalu (1946) alustas teise piloodina An-2 („moosiriiuli”) kokpitis. Oma lenduriaja lõpetas ta juba Tu-134A kaptenina. Raamatus avaldatud jutustused „Lend järgmisesse aastasse” ja „Lennujaam” näitavad teda ka andeka kirjamehena.

Raivo Kask (1942) on lugejale tuttav esikteose „Lendur” (2016, SE&JS) kaudu.
Ta räägib lendamise ilust „pealpool pilvi”, lennunduse argipäevast ja dramaatilistest juhtumitest, mis seni püsinud saladuses. Ta kirjutab Eesti uue põlvkonna lenduritest, kes täna juhivad üle ilma kuulsate lennufirmade võimsaid õhulaevu.
Boeingu kunagise kapteni ja selle raamatu koostaja Raivo Kase soov lugejale:
Olgem ikka rõõmsad ja heas tujus.

Koostaja Raivo Kask, toimetaja Sirje Endre, kujundus Rein Seppius


 
 

296 lehekülge, fotod, osaline värvitrükk
ISBN 978-9949-7386-0-1

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht