© SE&JS ENG  
 


Mall JaaksonMall Jaakson
Euroopa kriisid
&
Armastuse Puud


Kes armastab, on ka väga väikeste asjadega õnnelik, ei palu suurt.

Nii algab Mall Jaaksoni uus raamat “Euroopa kriisid & Armastuse Puud”, mis on selle erakordselt vitaalse ja rõõmsameelse autori viies raamat eesti keeles. Neist kolm oleme välja andnud meie, kirjastus SE&JS.

See raamat on kõige rohkem armastusest, aga ka maailmast, milles me täna elame.

Esimeses osas räägib Mall Jaakson ilustamata ja otsekoheselt sellest, mis elu elatakse tänases Euroopas, tsiteerides tarku mehi, kel elu ja tuleviku suhtes on jagada häid nõuandeid.

Teises osas jutustab autor ühest unustamatult romantilisest armastusloost Las Palmases, kus tänavate ääres kasvasid kõrged tumerohelised viigipuud. “Päikeseloojangutel olid alati õrnad värvid, üks pintslitäis roosat, õrnalt kollast… Jakarandapuu oks silitas mu põske ja ma kiirustasin tänavat mööda alla mere poole, kus J. ootas. See oli meie kõige õnnelikum aeg.”

Kolmas, lühike osa sisaldab autori kirju tõlkijale ja toimetajale Anu Saluäärele.

Esimesel iseseisvusajal sündinud Mall Jaakson elas Tallinnas, aga lapsepõlvesuved veetis vanaisa juures Siimusti külas Jõgevamaal ja Pärnus tädi juures. Siimusti metsad, põllud, hobused ja õunaaiad on tal siiani meeles ja südames. Kuid kõige enam “need punased jõuluõunad, mis olid laual muidugi jõulupühade aegu, aga ka veel jaanuaris ja isegi veebruaris, sama punased ja lõhnavad, nagu selles vanaisa Õunamajas”.

Nooruses õppis Mall Jaakson Tallinna Tütarlaste Kommertsgümnaasiumis, 1944 põgenes okupatsiooni eest Rootsi. Ta lõpetas Stockholmi Ülikooli teoreetilise ja praktilise filosoofia ja sotsioloogia erialal (1948) ja Stockholmi Sotsiaalülikooli sotsionoomina (1952). 1961. aastal abiellus ta hispaanlasest arstiga, ametlik elukoht on Stockholmis, Rootsis; püsielukoht Hispaanias, Alicantes. Mallel on Eestis suur suguvõsa ja ta on väga tihti kodumaal käimas. Oma raamatuid kirjutabki ta suvel just Eestis, oma Pärnus asuvas korteris.


Toimetaja Sirje Endre, kujundaja Kadi Pajupuu

 
 

200 lk, värvipoogen (sh ka autori maalid)
ISBN 978-9949-9844-0-4

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht