© SE&JS ENG  
 


Kaksteist armastavat naist. Koguja 4
Margus Mikomäe intervjuud Eesti tippnäitlejategaKaksteist armastavat naist


Margus Mikomägi:

Naisi siin raamatus – ühtteist näitlejannat ja üht keelenaist – ühendab päris-olemine, puust ja rauast ja pilvedest..., mille tunneb sõnadeta ära ja mis annab elamise jõudu. Ma olen väga uhke, et nad selle raamatu kaante vahel koos on ja igavesti alles jäävad. Võib ju loota, et saja aasta pärast mais loeb me jutuajamisi keegi ja saab ehk omakorda jõudu elada elusamat elu.

 


Ita Ever ja Klaudia Tiitsmaa, Ülle Ulla ja Ülle Kaljuste, Mari Lill ja Marika Vaarik, Mari Tarand ja Anu Lamp, Julia Aug ja Rea Lest, Kersti Kreismann ja Elina Reinold saavad selle raamatu kaante vahel kokku – säravad näitlejad, kes on meile lähedaseks saanud lavalt. Keelenaine on aga tuntud raadiohääl Mari Tarand.

Aplaus ja argipäev. Laval kellekski teiseks saamine – mida see tähendab näitlejale endale? Mis leiab aset näitleja päriselus? Dramaturgia on meist igaühe argipäeva toimetustes nagunii sees, saati siis mõtlevatel ja teistesse eludesse sisse elavatel naistel. Sünnib omamoodi ime, kuidas raamatu terviklikkuses hakkavad need armastavad naised kõnelema omavahel, nad täiendavad üksteist. Nad räägivad ausalt, armastusega ja ilusas eesti keeles oma rollidest ja elust, nagu see päriselt on.

Valik mõtteid intervjuudest:

Ma olen ju oma elu pooleldi saanudki laval ära elada. ––Ita Ever

Minu isiklikud nn patareid, mille toel elan, saavad oma toite Eestis. Ma saan siin
sellise energia, et võin mägesid liigutada.
––Julia Aug

Mõttest, mõtetest sünnib väga palju, aga mõte peab olema vaba. ––Elina Reinold

Minu unistus on saada maailma parimaks näitlejaks. Ma ei saa selleks kunagi, kui hakkan tegelema valede asjadega. ––Klaudia Tiitsmaa

Nagunii on iga näitleja ise enda lavastaja. ––Mari Lill


Toimetajad Sirje Endre ja Mari Klein, kujundus Andres Tali

 
 
 

Kõva köide, 240 lk, fotod
ISBN 978-9949-9844-9-7

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht